Home
About LeagueScores™

Login to LeagueScores™:

User Name:

Password:



Forgot Username?
Forgot Password?
 















Member/Member - 2-Person Best Ball - Major

2 Per Best Ball

2020-07-26 (Tee Times)

Competition Notes:

Two Person Best Ball - Member-Member

Druids is adding $1000 to the prize fund to be split between flights.

Costs: $190 per team. $50 of that goes to the prize fund. Green Fees, Cart and Range Balls included.

Player A and Player B must be within 10 index points or the player B will be dropped down to within 10 for the competition. Flight breakdowns will be determined by field with keeping it close to 15 teams per flight.

Sign up deadline is Wednesday July 22nd 9:00 pm  



Sign-up below for the event.

Group 1

  Time: 08:00

Player 1:  Larry Ventura

Player 2:  Daniel Ellenwood

Group 2

  Time: 08:00

Player 1:  Marcus

Player 2:  Mike Pasag

Group 3

  Time: 08:10

Player 1:  Bill DeChon

Player 2:  Ken Reitz

Group 4

  Time: 08:10

Player 1:  Dan Sheffer

Player 2:  Jeffery S Johnson

Group 5

  Time: 08:20

Player 1:  Mark Rosenberger

Player 2:  Paul Barrett

Group 6

  Time: 08:20

Player 1:  Ron Bohanick

Player 2:  Mark Burgess

Group 7

  Time: 08:30

Player 1:  Brian Godon

Player 2:  Aaron Johnson

Group 8

  Time: 08:30

Player 1:  Matt Crooks

Player 2:  Brian Crooks

Group 9

  Time: 08:40

Player 1:  Kris

Player 2:  Daniel Lesnik

Group 10

  Time: 08:40

Player 1:  Keller Rockey

Player 2:  Randy Payne

Group 11

  Time: 08:50

Player 1:  Jim Gustafson

Player 2:  Bert Evans

Group 12

  Time: 08:50

Player 1:  Tim W Kelly

Player 2:  Matt Evans

Group 13

  Time: 09:00

Player 1:  David Larsen

Player 2:  SCOTT SCHUFREIDER

Group 14

  Time: 09:00

Player 1:  Dan Heric

Player 2:  Matt Grella

Group 15

  Time: 09:10

Player 1:  Dick Stewart

Player 2:  Mike Royston

Group 16

  Time: 09:10

Player 1:  BRET KRAGERUD

Player 2:  Don Jauregui

Group 17

  Time: 09:20

Player 1:  Darrell King

Player 2:  Craig R Jones

Group 18

  Time: 09:20

Player 1:  Marcus Evans

Player 2:  Tyler McMurrick

Group 19

  Time: 09:30

Player 1:  Robert Carnevale

Player 2:  John Tate

Group 20

  Time: 09:30

Player 1:  Brian Coyer

Player 2:  Mike Abrahamson

Group 21

  Time: 09:40

Player 1:  Mike Johnson

Player 2:  Steve Calhoun

Group 22

  Time: 09:40

Player 1:  Michael Turek

Player 2:  Toby Benedick

Group 23

  Time: 09:50

Player 1:  Brad Carufel

Player 2:  John Throckmorton

Group 24

  Time: 09:50

Player 1:  Freelon Hunter

Player 2:  Don Lerdahl

Group 25

  Time: 10:00

Player 1:  Jeff Olwell

Player 2:  Matt Massey

Group 26

  Time: 10:00

Player 1:  Dan Lewis

Player 2:  Rich Hendrickson

Group 27

  Time: 10:10

Player 1:  Nate Rustad

Player 2:  Ken Shipley

Group 28

  Time: 10:10

Player 1:  Mike Baily

Player 2:  Doug Mooney

Group 29

  Time: 10:20

Player 1:  Russ Orstad

Player 2:  Steve Murphy

Group 30

  Time: 10:20

Player 1:  Chris Humbert

Player 2:  Garcia Monte

Group 31

  Time: 10:30

Player 1:  Tom Burns

Player 2:  Randy Jokela

Group 32

  Time: 10:30

Player 1:  Reid Johnson

Player 2:  Ed Donovan

Group 33

  Time: 10:40

Player 1:  Mika Matua

Player 2:  Andrew Meldrich

Group 34

  Time: 10:40

Player 1:  Ed Muscat

Player 2:  Click here to sign up

Group 35

  Time: 10:50

Player 1:  Trevor Grinzel

Player 2:  Austin Whittendale

Group 36

  Time: 10:50

Player 1:  Dave Joyce

Player 2:  Bob Lillie

Group 37

  Time: 11:00

Player 1:  Craig Frew

Player 2:  Dale Anderson

Group 38

  Time: 11:00

Player 1:  Shon O'Fallon

Player 2:  Jamie Mackenzie

Group 39

  Time: 11:10

Player 1:  Blake Svec

Player 2:  Sean Mallery

Group 40

  Time: 11:10

Player 1:  Tom Narak

Player 2:  Ken Davis

Group 41

  Time: 11:20

Player 1:  Zach Aaron

Player 2:  Tim Horst

Group 42

  Time: 11:20

Player 1:  Joel Marangon

Player 2:  Blind Draw #1

Group 43

  Time: 11:30

Player 1:  Joe Perkins

Player 2:  Gordon Payseno

Group 44

  Time: 11:30

Player 1:  Brent Johnson

Player 2:  John Eldridge

Group 45

  Time: 11:40

Player 1:  Keenan C Darrow

Player 2:  Matt Sullivan

Group 46

  Time: 11:40

Player 1:  Click here to sign up

Player 2:  Jon Gellert

Group 47

  Time: 11:50

Player 1:  Click here to sign up

Player 2:  Click here to sign up

Group 48

  Time: 11:50

Player 1:  Click here to sign up

Player 2:  Click here to sign up

Group 49

  Time: 12:00

Player 1:  Click here to sign up

Player 2:  Click here to sign up

Group 50

  Time: 12:00

Player 1:  Click here to sign up

Player 2:  Click here to sign up